Wydawca treści Wydawca treści

Niezapominajka

Zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej wobec zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo Nadleśnictwo Radom informuje, że w tym roku Święto Polskiej Niezapominajki organizowane na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisku się nie odbędzie.

Przypominamy, że Święto Polskiej Niezapominajki zapoczątkował w 2002 roku red. Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki, prowadzący Ekoradio. To święto przyrodników i leśników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Dzień Polskiej Niezapominajki przypada na 15 maja.

Mimo niełatwej sytuacji, w której się znaleźliśmy, zachęcamy do rodzinnego świętowania w domowym zaciszu. To również dobry czas, aby skontaktować się z bliskimi i w tym dniu powiedzieć serdecznie, jak w wierszu Marii Konopnickiej, „Nie zapomnij o mnie”.

Wszystkich tych, którzy chcą powspominać i dowiedzieć się ciekawostek na temat Święta Polskiej Niezapominajki, zapraszamy do śledzenia w mediach społecznościowych wpisów na profilu Nadleśnictwa Radom Leśny Ośrodek Edukacyjny w Jedlni Letnisku i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.